Експерти розповіли про тарифи в новому опалювальному сезоні

фото: Politeka.net

За оцінками експертів майбутній опалювальний сезон може стати одним з найдорожчих для українців. При цьому підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги торкнеться як тих, хто платить повну суму, так і субсидіантів. Фахівці енергосервісних компаній радять утеплювати будинки для того, аби уникнути переплати.

У Міністерстві регіонального розвитку повідомили, що близько 80% багатоповерхових будинків потребують модернізації. Перш за все, їх необхідно утеплити, після чого мешканці зможуть менше платити за опалення навіть при підвищенні тарифів. На даний момент велика частина тепла витрачається даремно («виходить» через вікна, підвали, дахи тощо). Люди змушені витрачати більше тепла, аби забезпечити комфортне проживання, але при цьому платять більше. Представники енергосервісних компаній підкреслили, що утепленням будинку повинні займатися його жителі.

Експерти додали, що як тільки збільшиться ціна на газ, опалення різко подорожчає (приблизно на 30%). При нових тарифах українцям доведеться платити близько 10 грн. за кубометр, а це майже на 3 грн. більше, ніж зараз. Крім того, планують скоротити нормативи споживання газу. Це в першу чергу погіршить становище субсидіантів. Вони будуть змушені економити, або платити за наднормативне споживання газу, при цьому без знижки.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*