Експерта, який проводив перевірку на детекторі брехні Пашинського, звільнили з посади

uslugi-poligraf.com

Олег Ясинський поліграфолог був звільнений з посади у вересні 2017 року за використання незатвердженого методу дослідження на поліграфі учасників справи відносно стрілянини народного депутата парламенту України. На сьогодні суд визнав його звільнення законним.

Відзначається, що до звільнення Олег Ясинський був головою Закарпатського облпідрозділу асоціації поліграфологів, але через те, що він протягом усього 2017 року використовував не схвалені організацією методи перевірки на поліграфі та продавав на території країни самі пристрої детекторів брехні закордонного виробництва, які не відповідали стандартам. Ці дії, згідно з судовими матеріалами, служили порушенням зобов’язань члена об’єднання поліграфологів.

Наприклад, у ході проведення експертизи у справі про стрілянину народного депутата Пашинського в громадянина Хімікуса, експерт застосував метод під назвою «Взаємні виключення», який був розроблений у 2017 році у Російській Федерації. Дана методика не отримала схвалення від українського об’єднання поліграфологів, і не отримала рецензію. Також в цій справі був використаний детектор брехні «Бар’єр-14», який не відповідає держстандартам. Екс-голова Закарпатського облпідрозділу асоціації поліграфологів не був згоден з наданими на нього скаргами та подав до суду. Вимогою Ясинського було відновлення на посаді, а також компенсація у розмірі 50 тисяч гривень за завдану моральну шкоду. Ясинський наполягає на законності досліджень, які він проводив. Поліграфолог заявляв, що кожен експерт має право вибирати методи перевірки на особистий розсуд.

У червні минулого року Печерським районним судом столиці були знехтувані вимоги Олега Ясинського, а в грудні 2018 суд другої інстанції залишив дане рішення дійсним.

Нагадаємо, що 31 грудня 2016 року нардеп Пашинський з пістолета поранив громадянина Хімікуса. Подія трапилася на дорозі біля міста Василькова у Київській області. Показання обох сторін були протилежними, і в липні 2017 року Генеральна прокуратура оголосила про закриття цієї справи, оскільки так і не було виявлено у діях нардепа складу злочину. Але попри це судові органи скасували дане рішення і зобов’язали Генеральну прокуратуру далі розслідувати цей інцидент.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*