Експерт: аптеки заробляють на українцях у розпал епідемій

Ukr.segodnya.ua

Українська фармацевтика обзавелася «сезонним» видом заробітку, піднімаючи ціни на ліки в пік епідемій. Про це розповів Віктор Чумак, який очолює Державний фармакологічний центр.

За спостереженням експерта, вартість ліків зростає, як правило, в четвертому кварталі. На це впливає фактор щорічних осінніх і весняних епідемій, від застуди до грипу. У ці періоди року ціни підскакують, не падаючи до літа, й після нього знову різко піднімаються.

За підрахунками Віктора Чумака, ліки за рік, з листопада 2017 року по листопад року попереднього, в середньому зросли в ціні на 21%, причому на сегменті антигрипозних препаратів таке подорожчання ще істотніше.

Фактором, що призводить до цих скачок цін, експерт назвав відсутність контролю за дотриманням протоколів провізора. Держлікслужба повинна строго контролювати, чи діє працівник аптеки згідно з розробленим точному алгоритму, в який входить в тому числі питання пацієнту за симптоматикою. Однак державний орган, на думку Чумака, не здійснює такий контроль.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*