Політичні партії Верховної Ради захопили владу в Україні

Uapress.info

Віктор Мусіяка, політичний діяч, написав у своїй статті про те, що політичні партії на даний момент мають характерні риси конкурентних команд лідерів. Дані утворення, перебуваючи поза політінстітутами, втрачають усі ознаки партій.

Таким чином, з’явилися так звані партії влади, які уособлюють керівний клас та здійснюють політичний патронат, маючи необмежений корупційний потенціал.

За словами Віктора Мусіяки, партії, що займають більшість місць у парламенті на законних підставах захопили владу, приймаючи певні закони. І в першу чергу вони узурпували владу у частині форматування виборів до поточного стану, тобто ввели систему закритих партійних списків. А частина реалізації виборчих прав громадян і зовсім відсутня або ж обмежена через недотримання принципів Конституції, а саме рівного та прямого виборчого права. Таким чином, самовисування кандидатом на посаду депутата, пряме голосування за кандидатів у депутати, висування кандидатів у депутати, участь у виборчих комісіях тощо – практично неможливо для громадян або скасовано.

Повідомляється, що Святослав Вакарчук виступив із закликом до президента України Петра Порошенка та Верховної Ради про те, що вони негайно до майбутніх виборів повинні прийняти Виборчий кодекс. Даний кодекс, відповідно до задуму політичного діяча, повинен передбачати можливість потрапити у парламент політикам, які не мають величезних фінансових ресурсів, а володіють чесним ім’ям, професіоналізмом, залізними принципами, а також чіткою ідеологією. За словами Вакарчука, дане законодавство повинно надати протидію корупції.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*