В ОБСЄ закликають владу України поважати права кореспондентів

фото: slavdelo.dn.ua

Інформаційне агентство «Українські Новини» інформує, що представник ОБСЄ з проблем свободи засобів масової інформації Арлем Дезір звернувся із закликом до влади України, в якому наполягає на повазі прав кореспондентів захищати конфіденційність своїх джерел. Цей заклик був зроблений на основі судового рішення, яке дозволило Генпрокуратурі конфіскувати дані журналістського розслідування інформвидання «Новое время».

Представник ОБСЄ підкреслив, що право кореспондентів не називати свої джерела є основою для свободи преси та журналістських розслідувань. Він звернувся із закликом до влади країни поважати право журналістів, особливо коли мова йде про проблеми, які цікавлять громадськість.

Підкреслимо, що причиною стурбованості Дезіра стала постанова одного зі столичних судів, який прийняв рішення оприлюднити всю документацію «Нового времени», в тому числі й листування кореспондентів.

Необхідно нагадати, що видавництво порахувало рішення столичного суду порушенням свободи слова. До цього суд дозволив ГПУ вилучити у видавництва всі матеріали з розслідування спонсорування навчання в Британії дочки колишнього заступника прокуратури Київської області Олександра Корнійця.

Україна Реалії – актуальні новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*