Мовний законопроект надає занадто широкі права нацменшинам України

politeka.net

Письменниця Лариса Ніцой в ході ефіру телевізійного каналу «112» виступила із заявою, що проект закону, який допрацювали до другого читання у ВРУ, передбачає занадто велику кількість прав для національних меншин. Вона підкреслила, що депутати мають більш уважніше ставитися до законопроектів.

Вона зазначила, що мова не йде про те, щоб заборонити національним меншинам розмовляти своєю мовою. Зараз йдеться про те, що даний проект закону передбачає занадто широкі права для нацменшин, що утискають права українських громадян.

Таким чином, Ніцой звернулася до парламентарів із закликом, аби ті приділяли більше уваги тим положенням законопроекту, в яких йдеться, наприклад, про те, якою мовою повинен здійснюватися освітній процес. Вказаний проект передбачає збереження навчання мовою національних меншин. Таке формулювання, на думку письменниці, є некоректним.

Письменниця підкреслила, що, якщо не змінити формулювання, то це призведе до того, що мова нацменшин стане переважати державну мову в освітньому процесі. Крім цього, парламентарі повинні звернути увагу й на ті положення проекту закону, в яких йдеться про те, що представники правоохоронних структур можуть розмовляти іншою мовою з особами, які не розуміють українську. Ніцой наполягає, аби замість слова «особи» використовувався термін «іноземці».

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*