Постачання газу у 2020 році будуть здійснюватися в обхід України

Fakty.ua

У разі якщо Москва і Київ не домовляться про газову транзит до Євросоюзу, Росія все одно буде поставляти газ в Угорщину у 2020 році. Таку заяву зробив міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто після діалогу з главою «Газпрому» Олексієм Міллером.

Петер Сійярто розповів, що він і генеральний директор «Газпрому» уклали угоду про постачання газу в Угорщину «Газпромом», навіть не дивлячись на те, чи буде укладено договір між РФ і Україною чи ні. Крім того він заявив, що Угорщина в змозі купувати частину газу через Австрію. На даний момент в газових сховищах країни 6,3 млрд куб. м. газу.

Як зазначив угорський міністр, термін дії транзитної угоди між Україною і РФ закінчується в цьому році, а новий договір поки укладений не був. Крім цього надалі може виникнути ситуація того, що РФ буде постачати газ на європейський континент в обхід України.

На даний момент «Газпром» веде спільну роботу з Сербією і Болгарією над газопроводом «Турецький потік», для подальшого постачання газу в Угорщину й Австрію.

Fakty.ua

Крім цього, на початку березня Київ підготував план дій в разі, якщо переговори з Москвою «підуть не за планом». У МЗС України пояснили, що вони мають намір ратифікувати нові угоди до Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Нагадаємо, що Дмитро Медведєв уже заявляв, що Москва збереже транзит газу в Європу через Україну, тільки в тому випадку, якщо будуть врегульовані відносини між зацікавленими компаніями, а також будуть дотримані економічні та комерційні угоди, за умови стабільності політичної обстановки.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Соломія Франчук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*