Жителям України повернуть переплачені гроші за газ

Pasaulis.lrytas.lt

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зобов’язала газорозподільні компанії «Вінницягаз», «Волиньгаз», а також «Київоблгаз» у термін до 5 квітня повернути гроші споживачам, які у результаті перерахунку платили за газ більше, ніж було спожито за фактом.

Також, державний орган наклав штрафи на газорозподільні компанії, внаслідок чого кожна повинна заплатити 850 тис гривень. Дане рішення було прийнято після проведення перевірок облгазів. Як виявилося, компанії з жовтня минулого року налічували своїм клієнтам суми платежів, які були завищеними внаслідок коефіцієнта.

На даний момент, Національна комісія перевіряє діяльність інших газорозподільних компаній. Вже опубліковані результати перевірок таких компаній, як «Хмельницькгаз», «Харківгаз», «Івано-Франківськгаз», «Закарпатгаз». Згідно зі звітами, вони також на незаконній основі нараховували своїм споживачам допоб’еми газу.

Pasaulis.lrytas.lt

Дані компанії, як зазначається, заявили про те, що додаткові суми у платіжках вони вказали «для довідки», та цю різницю має повернути держава.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року, жителі України отримали рахунки за споживання газу, в яких зазначався коефіцієнт приведення до стандартних умов. Адже при транспортуванні взимку, тобто при низьких температурах, газ має властивість стискатися, саме тому лічильник показує занижене споживання. Газорозподільні компанії з цієї причини вирішили використовувати коригувальні коефіцієнти. Але, як зазначається, дані втрати ресурсу закладені у тариф.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!
Валерiя Мезенова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*