«Швидка допомога» в Україні в 70% випадків виїжджає не за призначенням

krasgmu.net

Виклики бригад надання термінової медичної допомоги, які не є профільними, в даний час складають 70% від усіх отриманих операторами «Швидкої». Про це заявила Уляна Супрун, виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я.

Вона пояснила, що мова йде про виклики, при яких пацієнт не потребує госпіталізації. Переважання таких непрофільних викликів над дійсно актуальними в.о. міністра назвала важливою проблемою для тих бригад «Швидкої», які працюють в непростих умовах.

За словами Супрун, поки лікарі на екстреному виклику радять приймати парацетамол, що є консультацією з обов’язків сімейного лікаря, десь залишається пацієнт з інфарктом без надання невідкладних заходів.

krasgmu.net

Супрун заявила, що для виправлення цієї ситуації буде проведена реформа, на яку в поточному році виділено 922 мільйони гривень. Зміни будуть спочатку проведені в шести «пілотних» регіонах, серед яких — Одещина, Донецька область, Вінниччина, столиця, Тернопільська та Полтавська області. Отриманий в цих регіонах досвід буде згодом поширений на всі області, дозволяючи істотно знизити кількість непрофільних викликів «Швидкої допомоги».

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*