Погода негативно вплинула на економіку України в 1-му кварталі

politeka.net

Згідно з інфляційним звітом, автором якого є Національний банк України, в першому кварталі поточного року вплив погодних умов на темпи розвитку економіки нашої країни мав негативний характер. Відзначається, що погодні умови в цьому році добре позначилися на виконанні робіт будівельного характеру, проте значно погіршили показники енергетики.

Також в НБУ підкреслюють, що холод в зимовий період негативно впливає й на добувну промисловість. Подібний вплив погода чинить на переробну промисловість.

Також підкреслюється, що погані погодні умови мають негативний вплив не на всі сфери. Так, холод в опалювальний сезон позитивно відбивається на показниках випуску сектора енергетики.

Водночас, посуха в період з квітня по травень минулого року погано вплинула на урожай пшениці, але тепла погода у період з квітня по жовтень, а також зволоження ґрунту влітку позитивно позначилися на зростанні пізніх зернових культур.

politeka.net

У Нацбанку вираховують зведений економічний індекс активності, який отримав назву Індекс виробництва базових галузей. Цей індекс містить різні види діяльності, в тому числі й сільське господарство, промисловість, будівництво та транспорт. Згідно з підсумками даного індексу, зазначається, що в 1-му кварталі поточного року погода негативно вплинула на зростання економіки нашої країни.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*