Військовий експерт розповів про негласні заборони на постачання зброї в Україну

фото: www.infoaccent.net

Голова Центру досліджень армії, конверсії та раззброєєня Володимир Бадрак у своєму інтерв’ю порадив Україні діяти більш рішуче у відстоюванні своїх національних інтересів у сфері закупівлі зарубіжної оборонної техніки. На його думку, державі потрібно створювати вітчизняну стримуючу зброю. Її основою стануть крилаті ракети, виробництво яких на даний момент контролює керівник РНБО Олександр Турчинов. Серед основних переваг цих ракет Бадрак виділяє те, що в їх виробництві не беруть участь закордонні складові, це суто вітчизняний продукт. Однак, незважаючи на це, експерт вважає, що для заповнення прогалин у вітчизняній оборонній промисловості необхідно закуповувати і ту техніку, яка не виробляється в Україні.

При цьому Бадрак підкреслює, що закупівлі іноземної техніки можливі тільки в тому випадку, коли відсутній національний виробник. Він звертає увагу на те, що в державі величезна кількість заводів по створенню оборонної техніки. На цих підприємствах працює понад 50 тисяч чоловік, і всі вони позбавлені роботи тільки з тієї причини, що вузька група людей приймає рішення просунути якусь річ іноземного походження, при цьому навіть не замислюючись про масштаби шкоди, що наноситься вітчизняному виробнику.

В якості ще однієї проблеми Бадрак виділяє негласне ембарго на транспортування в Україну окремих систем озброєння чи технологій. Більше того, він підкреслює, що наявність такого роду обмежень вигідно іноземним виробникам. Саме тому Україні і потрібно навчитися відстоювати свої національні інтереси.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*