Архімандрит Говорун розкрив «хитрий план» Філарета

provse.today

Професор лос-анджелеського університету Лойола-Мерімаунт (штат Каліфорнія), архімандрит Кирило Говорун прокоментував скандал в новоствореній ПЦУ між предстоятелем релігійної організації митрополитом Епіфанієм і почесним патріархом Філаретом.

provse.today

Говорун, нагадавши про слова Філарета про таємну домовленість про розподіл обов’язків між ним і Епіфанієм, заявив, що логічно можна припустити, що певні домовленості існували. Про це можна було судити, враховуючи ситуацію на Соборі та спроби маніпулювати голосами духівництва, однак ці зусилля провалилися, зазначив архімандрит. Професор висловив упевненість, що спроби цих маніпуляцій провалилися лише завдяки відкритій критиці з боку представників Фанару.

З огляду на те, що сталося, Говорун припустив, що Філарет мав свою програму дій, згідно з якою він доручав своїм помічникам різні маніпуляції, домагаючись збереження під собою реальної влади в Церкві.

На думку лос-анджелеського архімандрита, Філарет не бажав широкої участі інших церков в життя ПЦУ, бажаючи лише перелицювати вже чинну структуру та зберегти її у вигляді, що нагадує УПЦ Київського патріархату.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*