Фінляндія оголосила війну шипшині

torange.biz

На території Фінляндії заборонена троянда зморшкувата, відома також в біології як Rosa rugosa. Влада цієї країни внесла рослину до реєстру шкідливих і інвазійних, тепер троянда зморшкувата вважається там бур’яном.

Чагарники будуть знищуватися на приморських берегах, в садах і на території парків.

Як пояснили експерти, даний вид шипшини отримав швидке поширення на узбережжі, перешкоджаючи існуванню аборигенної рослинності. Одночасно з Rosa rugosa під заборону потрапили деякі інші види рослин, включаючи горець сахалінський і люпин багатолистий.

У фінському Мінсільгоспі, коментуючи заборону на вирощування троянди зморшкуватої, уточнили, що це обмеження набуде чинності після трирічного перехідного періоду. Крім вирощування, заборонено імпорт і реалізацію рослини.

Інші види шипшини, яких у флорі налічується від трьохсот до півтисячі, під заборону на території Фінляндії не потрапили.

Відзначимо, що європейський регіон не є місцем походження цієї рослини. Троянда зморшкувата використовується як жива декоративна огорожа, а з його ягід готуються джеми та варення.

torange.biz

Ще одна заборонна міра в Фінляндії торкнулася фауни — заборонена реклама, зміст і реалізація гібрида собаки та вовка, відомого як вовкособ.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*