Цього року Україна може уповільнити зростання економіки

pravo.moe

Керівник ради Національного банку України Богдан Данилишин у своєму профілі в соціальній мережі «Фейсбук» опублікував запис про те, що значне зменшення міжнародних резервів України може вплинути й на курс валют.

Він звернув увагу, що не слід ігнорувати той факт, що до початку опалювального сезону, який стартує в жовтні цього року, Україна повинна закачати в сховища понад 16 мільярдів кубометрів газу. Враховуючи нинішні тарифи на міжнародних ринках, на те, щоб закачати необхідний обсяг газу країні потрібно близько двох з половиною мільярдів доларів. На те, щоб знайти ці кошти у держави є лише 4 місяці.

Водночас, голова ради НБУ звернув увагу на те, що зростання ВВП в нашій країні може знизити свої темпи. Так, він розділяє точку зору аналітиків, та вважає, що зростання сповільниться приблизно на 2,7%. Він звернув увагу, що українська економіка націлена на експорт аграрної продукції, сировини та напівфабрикатів, а значить, вона залежна від тарифів на сировину та від ситуації в економіці тих країн, які є нашими ключовими партнерами.

pravo.moe

Крім цього, Данилишин зазначив, що, згідно з прогнозами ООН, в поточному році виробництво зерна у світі може збільшитися, немає ніяких причин для зростання цін на зернові культури. Також він підкреслив, що тривожними є прогнози щодо тарифів на залізну руду. Водночас, зазначається, що у тих держав, які є основними партнерами України, темпи зростання економіки можуть впасти.

Україна Реалії – актуальні новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*