Президент Зеленський: Верховна Рада повинна відновити кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

zhartun.me

Верховна Рада отримала від голови держави проект закону, який повинен повернути відповідальність за протиправне збагачення. Про це повідомили на офіційному президентському сайті.

Текст закону ще не опублікований. Як повідомляє сайт голови держави, законопроект також передбачає введення нового механізму вилучення незаконно потрапив у винних посадових осіб. Для цього буде потрібно лише судове рішення в цивільному порядку, без винесення обвинувального вироку.

Якщо законопроект буде прийнятий, то при виявленні доходів понад 900 тисяч гривень, які не зможуть пояснити одержувачі, винний у незаконному збагаченні понесе відповідальність, а незаконно отримані активи будуть конфісковані державою за позовами НАБУ, які пройдуть узгодження в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

zhartun.me

Нагадаємо, що наприкінці лютого поточного року рішенням Конституційного суду було скасовано Закон про незаконне збагачення, через його нібито невідповідність Конституції. Це призвело до розвалу справ в антикорупційних відомствах, які були заведені за встановленими фактами незаконного збагачення.

Повернення відповідальності за незаконне збагачення є виконанням передвиборних обіцянок Зеленського, який в ході президентських перегонів заявляв про необхідність карати чиновників за протиправне отримання активів.

Україна Реалії – найактуальніші новини України
Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*