Нардеп розповів про суперечливі медичні реформи

фото: ba.org.ua

Нардеп Валерій Дубіль висловив свою думку про те, чому медреформи не знижують рівень корупції і не збільшують бюджет системи охорони здоров’я. Він також заперечує той факт, що медична реформа відповідає нормам закону і Конституції України.

Дубіль розповів, що ще рік тому були затверджені два закони, які передбачають низку змін у медичному обслуговуванні, обов’язках лікарів і медичних установ в цілому. Згідно нових законів медична допомога буде надаватися тільки деяким особам, які входять у певний перелік. Крім цього, обсяг медпослуг теж обмежується. Такі нововведення повністю, за думкою депутата, суперечать Конституції.

Згідно Конституції, медична допомога в державних медичних установах повинна безкоштовно надаватися будь-якій людині у будь-якому обсязі. За порушення цих норм, передбачена кримінальна відповідальність згідно зі статтею 184 КК України.

Дубіль підкреслив, що тепер, згідно з новими законами, медичні послуги будуть надаватися пацієнтам в обмеженому обсязі. Обсяг цих послуг визначається МОЗ. Крім цього, пацієнт не може отримати допомогу в будь-якій лікарні — він зобов’язаний звертатися тільки в той лікувальний заклад, до якого приписаний, і в який держава перераховує кошти на його лікування.

Також існує ймовірність введення такої норми, яка зобов’яже платити пацієнта за послуги лікаря вузької спеціалізації, якщо він прийшов до нього на прийом без відповідного напряму. Якщо ж пацієнта направляє сімейний терапевт, то в такому випадку послуги надаються безкоштовно.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*