Сума від продажу Приватбанку до 2020 року може досягти 65 млрд гривень

фото: delo.ua

Згідно з інформацією видання FinClub, вартість Приватбанку до 2020 року може скласти від сорока до шістдесяти п’яти мільярдів гривень. Сума може змінюватись у відповідності з шляхом розвитку, який обере банк. При цьому, починаючи з кінця 2016 року, український уряд вже вклав в підприємство державні облігації, загальна сума яких сягає 155,4 мільярди гривень.

Раніше ПриватБанк представив «Стратегію АТ «КБ ПриватБанк» до 2022 року». У ній міститься інформація про те, що мультиплікатор продажу може коливатися від 1,4 до 1,8. У тому випадку, якщо ПриватБанк піде шляхом розвитку універсального банку, мультиплікатор складе 1,4, а, якщо ж банк зосередиться тільки на платіжках і відмовиться від усих ризикованих операцій – 1,8.

У презентації зазначалося, що банком було обрано збалансований розвиток. Якщо ж банк здійснить цю стратегію, то до 2022 року його вартість може зрости до шістдесяти п’яти мільярдів гривень, а коефіцієнт мультиплікатора складатиме 1,7. У такому випадку прибуток держави ще до продажу банку може досягти дев’ятнадцяти мільярдів гривень тільки за період з 2018 по 2022 рік.

Наголошується, що ці суми наведені без урахування повернення коштів за кредитами NPL. У стратегії підкреслюється, що вже до наступного року можна очікувати результатів з виконання плану розвитку. Такі результати будуть представлені як відшкодування вартості кредитів NPL. Проте кількість коштів, які повинні повернутися в банк не уточнюється.

Згідно з планом, в цьому році доходи підприємства повинні досягти 1,2 мільярда гривень. Однак, у звіті за перше півріччя ПриватБанк вказує доходи на суму сім мільярдів гривень. Такий високий рівень доходу може свідчити або про те, що стратегія виявилася набагато рентабельнішою, ніж очікувалося, або про те, що в наступному півріччі банк може зіткнутися з великими збитками, які значно зменшать поточний прибуток.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*