Юрист Медведчука подає до суду через фільм про Стуса

Юрист політичного діяча Віктора Медведчука Ігор Кириленко повідомив, що зробить все, аби не допустити вихід у прокат кінострічки про Василя Стуса, якщо в ній матимуться неправдиві факти про його клієнта.

Кириленко додав, що дії українського прем’єра Гройсмана розцінюються як втручання в роботу Міністерства культури та Держкіно, коли він наполягає на тому, щоб керівництво структур вирішило ситуацію з вирізаною сценою суду над Стусом.  Адвокат підкреслив, що Гройсман має намір використати кінострічку для того, щоб скомпрометувати Медведчука.

Юрист зазначив, що в період існування СРСР Василь Стус не приховував своєї боротьби проти радянської влади. Такі погляди та дії Стуса порушували положення КК УРСР. Будь-хто з такими поглядами автоматично ставав «ворогом влади» і повинен був нести за це передбачену відповідальність. Зазвичай, термін покарання в ті часи був відомий усім, саме тому, роль правового захисника, якого надавала звинуваченому держава, була незначною. Адвокат не міг вплинути на вирок, який був відомий завчасно. Єдине, що він міг зробити – це лише спробувати його послабити.

Кириленко додав, що Медведчук вимагає, щоб історичні події демонстрували об’єктивно, в іншому ж випадку, він змушений буде звернутися до суду з проханням заборонити прокат кінострічки.

Василь Стус за свої погляди та дії, спрямовані проти радянської влади, ще в 1980 році отримав покарання у вигляді десяти років обов’язкових робіт, а також  був засуджений до п’яти років заслання. Через п’ять років після оголошення вироку Стус помер у таборі.

Прем’єра кінострічки про Стуса запланована на наступний рік. Раніше телеведучий Геннадій Попенко розповів, що кастинг на роль Медведчука проходив, але у самому фільмі такої ролі немає. Він підкреслив, що продюсер фільму отримав телефонний дзвінок, в якому йшла мова про те, що якщо продюсер хоче, щоб фільм з’явився на екранах, то він має вирізати сцену суду над Стусом.

Водночас, режисер фільму Роман Бровко заявив, що з кінострічки дійсно вирізали близько двадцяти п’яти епізодів, які здебільшого входили до сцени суду, але вони були вирізані через прохання сина Стуса. Дмитро Стус підтвердив, що зустрічався з продюсерами та режисерами, проте, він спростував інформацію про прохання вирізати сцени.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*