Стала відома кількість українських моряків у грецьких в’язницях

 

Понад 150 українських моряків перебувають у в’язницях Греції. Їм інкримінували нелегальний перевіз мігрантів на територію ЄС.

Українці влаштовувалися на туристичні судна, де їм обіцяли заробітну плату понад 1000 доларів в місяць. Їм оплачували переліт до Туреччини і послуги проживання в країні. Моряки повідомили, що офіційний договір про працевлаштування ніхто не укладав, все відбувалося в усній формі. Вони розповіли, що до них на судно заводили невідомих людей, а капітан корабля не говорив, хто вони. Пізніше судно перевіряла поліція та затримувала моряків.

Сестра одного з обвинувачених повідомила, що її брат зараз перебуває у в’язниці Греції та засуджений на 25 років — це максимальний термін в цій країні.

Уряд Греції акцентує увагу на проблемі нелегалів, тому кримінальна відповідальність за перевіз виходить з кількості мігрантів, статі та віку. Кримінальні терміни можуть додаватися один до одного, тому загальна сума може досягати 400 років та більше, але в країні максимальний термін 25 років позбавлення волі.

Моряки скаржаться, що в Греції не можуть надати ефективного адвоката і перекладача, тому багато ув’язнених не можуть визначити суть свого покарання, оскільки матеріали кримінальних справ на грецькій мові.

У МЗС України повідомили, що країна не може надати адвоката, оскільки кримінальні справи не мають політичного характеру та відсутні довічні ув’язнення. Відомство підкреслило, що у вересні заплановано дипломатичний візит омбудсмена в Грецію, щоб перевірити дотримання прав засуджених.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*