Під Одесою почалась реставрація Мавританського палацу

Під Одесою почалася реставрація Палацу Курісів, побудованого в стилі романтизму 19 століття. Початок ремонту зумовила руйнівна пожежа, яка сталася у палаці у 1990 році. Експерти зараз не можуть відповісти, чи можливо повернути споруду до первісного вигляду. Для того, щоб закінчити перший етап реставрації, фахівцям «Екобуду» потрібно вкласти у проект не менше трьох мільйонів євро.

Один з підприємців Одеси Валерій Кондратюк розповів, що не одразу вирішив займатися реконструкцією палацу. Фахівці з реставрації неодноразово попереджували, що для того, щоб відновити такі архітектурні споруди, потрібні не лише гроші, та ще й значні зусилля. До того ж, аукціони з продажу будівлі багато разів відкладалися через те, що ніхто не проявляв зацікавленості в проекті. Пізніше співвласник Благодійного фонду імені Івана Куріса взявся за реставрацію палацу.

Реставрація повинна була розпочатися ще у 1990 році. Вже тоді були виконані деякі роботи, але в будівлю вдарила блискавка, в результаті чого палац загорівся, а пожежники не змогли вчасно ліквідувати займання. Після цього випадку обласна адміністрація відклала реставрацію будівлі, обґрунтовуючи своє рішення тим, що у бюджеті немає грошей. Реставраційні роботи зупинилися доти, поки засновники фонду імені Івана Куріса не запропонували відродити архітектурну пам’ятку.

Кондратюк повідомив, що протягом останніх років будівельники займаються зміцненням стелі у підвалах та у приміщеннях, розташованих на перших поверхах. Наразі вони мають наміри відновити дах, який має дуже складну конфігурацію. Він підкреслив, що покрівля споруди буде відновлена вже наступного року, а ще через рік, відповідно з договором з обласним управлінням культури ОДА, реставрація завершиться взагалі.

Кондратюк додав, що окрім реставрації будівлі ведуться роботи для створення історико-краєзнавчого комплексу і центру екологічного туризму. Вони включатимуть до себе як готелі, так і багато інших послуг для туристів. Він зауважив, що відвідувачі зможуть не тільки ознайомитись з історичними матеріалами, а навіть проїхати до берега Тілігульського лиману у каретах.

Кондратюк підкреслив, що фонд вже придбав п’ять старовинних карет та сімнадцять коней. Він вважає, що це вразить відвідувачів палацу. При цьому, він впевнений, що всі плани будуть виконані. Кондратюк додав, що раніше в цій місцевості знімали фільми, також він сподівається, що і у майбутньому представники кінематографу будуть навідуватись сюди у пошуках чогось особливого.

Сільський голова Курісового Геннадій Мельниченко підтримує позицію Кондратюка та сподівається, що не дивлячись на наявні фінансові труднощі, архітектурну пам’ятку буде відновлено.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*