Син Стуса відмовив у співпраці авторам байопіку про свого батька

В одному зі своїх інтерв’ю син Василя Стуса повідомив, що творці кінострічки про його батька не дотримуються домовленості, які були укладені між ними раніше, тому Дмитро Стус відмовляється від подальшого співробітництва з творцями фільму.

Дмитро Стус розповів, що в минулому році творці кінострічки попросили у нього консультації. Після цього Стус попросив сценарій для ознайомлення, однак, відразу після того, як він його прочитав, він відмовився від подальшої співпраці з авторами. Дмитро Стус вважає, що написаний сценарій переступає всі етичні та естетичні норми.

Він також додав, що ніщо не вплине на його ставлення як до творців фільму, так і до самого фільму. Навіть, якщо в фільм повернуть сцени суду над Стусом, в яких бере участь його адвокат Медведчук, то це все одно нічого не змінить.

Стус підкреслив, що автори фільму від його імені поширили багато інформації. Коли він розмовляв з творцями кінострічки, вони досягли домовленостей, що історичний контекст залишиться у фільмі. Однак, за інформацією, яку надали Стусу його друзі та дружина, він розуміє, що домовленості не виконуються. Саме тому Стус не хоче мати справи з цими людьми.

При цьому, існує можливість, що творцям фільму для його виходу на екрани будуть потрібні авторські права. Однак, Дмитро Стус заявляє, що і в цьому випадку він не піде на діалог з авторами кінострічки.

Нагадаємо, що раніше український політичний діяч Віктор Медведчук повідомив, що якщо з фільму не виріжуть сцени суду над Стусом, в яких політика (тоді – молодого юриста) зображено негативно, то він змушений буде звернутися до суду з проханням заборонити цей фільм до показу.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*