Експерти: Україні необхідно скоротити витрати з державного бюджету

Рейтингове агентство Fitch Ratings повідомило, що на тлі партнерства України і МВФ, питання, пов’язані з можливим реформуванням держбюджету-2018, а також зі зміною цінової політики на газ для українських жителів, все ще залишаються відкритими.

В агентстві відзначили, що в другому кварталі поточного року доходи в державний бюджет стрімко зросли, проте, все ще необхідно переглянути кількість витрат з бюджету, щоб досягти мінімального коефіцієнта дефіциту коштів.

Одночасно з цим, аналітики підкреслили, що, оскільки Кабмін прийняв рішення відкласти на місяць підвищення тарифів на газ для жителів, то діалог з МВФ щодо цінової політики на газ ще не закінчено. У той же час, існує ймовірність, що опалювальний сезон, а також вибори, які пройдуть вже наступної весни, можуть призвести до ускладнень у переговорному процесі через політичні міркування.

Зазначимо, що НБУ розраховує отримати черговий транш від МВФ на суму два мільярди доларів вже до кінця цього року.

Також стало відомо про те, що місія МФВ здійснить візит в Україну вже у вересні поточного року. В ході зустрічі Міністерство фінансів має намір розглянути з представниками МВФ пролонгацію співпраці після завершення програми розширеного фінансування.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*