Нацбанк безуспішно бореться з падінням курсу гривні

Після того, як 13 серпня на міжбанківському валютному ринку пройшли торги, вартість долара відносно гривні склала 27,3 UAH / USD. Експерти заявили про те, що ситуація, пов’язана з падінням курсу гривні, стає все більш критичною, а спроби Нацбанку уникнути девальвації гривні лише тимчасово стабілізують становище української валюти.

Українські банкіри відзначили, що обвал гривні спровокований зниженням валютної пропозиції. Експортери в надії на те, що вартість гривні зменшиться, не поспішають продавати виторг. На тлі цього виникла ситуація, коли валютна пропозиція не відповідає попиту.

Нацбанк кілька разів намагався заповнити нестачу пропозиції, продаючи долари через функціонал Matching. У першому випадку НБУ продав близько 10 млн доларів за 27,28 грн. Коли вартість української валюти зросла до 27,35 грн, Нацбанк продав ще 20 млн доларів. Завдяки цьому вдалося тимчасово зупинити подальше зниження вартості гривні.
Експерти підкреслили, що подібні дії Нацбанку здатні лише на короткий проміжок часу зупинити девальвацію гривні. Вони нагадали про вплив на український ринок не тільки внутрішніх чинників, але і зовнішніх, що значно ускладнює становище гривні на валютному ринку.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*