У медичних інститутах України простоює дороге обладнання

В ході власного розслідування медіа-проектом «Марлін» було встановлено, що Інститут отоларингології та Інститут ядерної медицини довгий час не могли використовувати обладнання, загальна вартість якого складає 192,9 млн гривень. Обладнання було придбане ще в 2011-2013 рр., але з певних причин керівництво закладів освіти не могло ввести його в експлуатацію.

В Академії медичних наук повідомили про те, що інститути не можуть використовувати лікувальне обладнання з кількох причин. По-перше, було відсутнє фінансування з боку держави. По-друге, частина апаратури Інституту ядерної медицини з 2014 року перебуває під арештом, оскільки є підозра, що воно було куплено незаконно. По-третє, був відсутній дозвіл на використання дорогої техніки.

До кінця вересня інститути планують ввести обладнання в експлуатацію. Для цього направлено запит на отримання відповідного дозволу. В Академії медичних наук розраховують найближчим часом отримати рішення про зняття арешту. Зі свого боку держава обіцяє до кінця 2018 року виділити кошти для встановлення обладнання.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*