У Білорусі знизився попит на українські помідори

Аналітична платформа EastFruit опублікувала дані, які вказують на те, що в Україні знизився експорт томатів. За період з січня по липень 2018 року поставки помідорів за кордон скоротилися на 24% в порівнянні з відповідним періодом минулого року. За перші сім місяців експорт томатів приніс Україні близько 6 млн доларів, що на 18% менше, ніж у 2017 році.

На думку аналітиків, основна причина зменшення поставок томатів за кордон полягає тому, що український продукт перестав користуватися попитом. Білорусь, яка до недавнього часу вважалася головним покупцем (75% експорту томатів з України), відмовилася від колишніх обсягів поставок. У зв’язку з цим, експорт скоротився на 35% в натуральному вираженні та на 55% в грошовому, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року.

Україна намагається вирівняти показник експорту томатів, шукаючи нових покупців. В цьому році поставки помідорів до Польщі зросли майже в два рази. Крім того, українські томати користуються попитом в Молдові, куди в поточному році експортували вже 48 тон даної продукції. Незважаючи на спроби стабілізувати ситуацію, показники експорту, як і раніше, низькі.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*