МОЗ викрили у перешкоджанні закордонному лікуванню онкохворих

Громадський рух «За трансплантацію» підняв питання щодо чиновників Міністерства охорони здоров’я, які намагаються затягнути терміни відправки онкохворих людей для лікування за кордоном. Для оформлення всіх необхідних документів повинно вистачити 20 днів, але важкохворі очікують по 3-4 місяці. Активісти вважають, що терміни оформлення затягують, щоб люди померли, а виділені на них гроші можна було розподілити по відомству.

Українка Оксана Геркало розповіла, що в Україні їй поставили діагноз «лейкоз» і заявили, що шансів у неї немає. Вона поїхала у Білорусь за кошти спонсорів, де їй повідомили, що український діагноз є неправильним, і в неї є всі шанси на поправку. Необхідна сума для лікування знаходиться у місцевій клініці, але отримати кошти вона не може, оскільки у МОЗ вже чотири місяці не можуть розібратися з документами, щоб українка отримала гроші і провела лікування за кордоном.

Матір онкохворого Іллі Ганна Невесела розповіла, що її син два роки лежить у реанімації і не може самостійно дихати. Жінка підкреслила, що документи передали в МОЗ ще в 2017 році, але хлопчик й досі не був включений в список.

Керівник руху «За трансплантацію» Юрій Андрєєв повідомив, що гроші, які не розподіляються на лікування, повертаються до бюджету, а чиновники МОЗ отримують за це премії. Андрєєв зазначив, що в цьому році на лікування за кордоном виділили 112 мільйонів гривень, але жодної копійки з цієї суми не було витрачено за призначенням.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*