В Україні за останній тиждень майже 800 осіб захворіли на кір

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що лише за останній тиждень в країні нараховують 771 особу, хвору на кір.

У прес-центрі відомства наголосили, що протягом останнього тижня 771 особа постраждала від кору, при цьому 444 із них – діти. Всього з початку року в державі 28 889 громадян хворіли на кір, із них 17 151 є неповнолітніми.

У відомстві зазначили, що найбільша кількість хворих на кір зафіксовано на Львівщині, де хворіли 5634 громадянина, у Закарпатській області – 2 956, в Івано-Франківській – 2 702, в Одеській – 2 284, у Київській – 1 986, а на Тернопільщині – 1 536 громадян.

З початку року хвороба забрала життя тринадцяти людей по всій країні, більшу частину з загиблих склали діти, їх кількість досягла дев’яти осіб.

У зв’язку з цим, у міністерстві нагадують про те, що кір є вірусним захворюванням, а медичних препаратів, які можуть з ним впоратися, на сьогоднішній день не існує. При цьому ускладнення, викликані хворобою, можуть спричинити за собою летальний результат. Запобігти захворюванню можна тільки за допомогою вакцинації

У відомстві заявили, що кількість дорослого населення, яке хворіє на кір, стрімко збільшується. Саме тому в МОЗ прийнято рішення про вакцинацію тих людей, які найбільше схильні до ризику. До такої групи можна віднести тих, хто постійно знаходиться в загальному просторі, а саме: студенти, військовослужбовці, лікарі, вчителі тощо.

Фахівці закликають всіх батьків стежити за вакцинацією дітей. Щеплення необхідно робити дитині у віці одного і шести років. При цьому, якщо дитині не зробили вакцинацію вчасно, або ж батьки не пам’ятають, коли здійснювалася остання вакцинація, то таку дитину необхідно в терміновому порядку привести до медичного закладу для вакцинації. У міністерстві додали, що щеплення здійснюється безкоштовно.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*