Лазаренко готує угоду про «примирення» з американським слідством

Видання Kyiv Post, посилаючись на наявні документи, повідомляє, що колишній голова українського уряду Павло Лазаренко разом з правоохоронними структурами Сполучених Штатів створюють угоду стосовно «примирення» в справі про вилучення активів колишнього держслужбовця.

Відомо, що в понеділок у федеральному суді Вашингтону (округ Колумбія), представники уряду Сполучених Штатів звернулися до суду з проханням, яке передбачає узгодження спільних рис вирішення справи Лазаренка.

Також відомо, що до федерального судді Сполучених Штатів звернулися з проханням переглянути всі терміни в рамках провадження відносно Лазаренка. Причиною такого клопотання виступає те, що сторонам потрібен час, щоб продумати всі деталі майбутньої угоди.

Зазначимо, що Лазаренко обіймав посаду українського прем’єра в період з червня 1996 по липень 1997 року. У 1998 році він став народним депутатом і керівником однієї з фракцій ВРУ «Громада». Проте вже на наступний рік він був затриманий правоохоронцями Сполучених Штатів з панамським паспортом на руках. Він провів близько чотирьох років у в’язниці в очікуванні судового процесу. У 2003 році колишнього чиновника випустили з в’язниці під заставу, сума якої склала шістдесят п’ять мільйонів доларів. Однак через п’ять років, чиновник прийняв рішення повернутися у в’язницю, обґрунтовуючи це рішення тим, що він побоюється за свою безпеку та життя.

Прокуратура висунула екс-прем’єру обвинувачення у здирництві, шахрайстві, а також у відмиванні коштів в період з 1994 по 1999 роки, сума яких перевищила двісті вісімдесят мільйонів доларів. У 2016 році він також був фігурантом у справі про власників великих офшорних активів однієї маловідомої панамської фірми.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*