Туреччина готова розірвати відносини з США

Прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин повідомив, що турецько-американські відносини переживають глибоку кризу. Можливість стабілізувати ситуацію з’явиться тільки в тому випадку, якщо США кардинально змінять політику відносно Туреччини. Калин додав, що в якості конфліктогена виступає інцидент, пов’язаний з американським пастором Ендрю Брансоном, якого заарештували в Туреччині за підозрою в шпигунстві.

Калин зазначив, що останні два президенти США, включно з нинішнім (Дональдом Трампом), не підтримали Туреччину в боротьбі з терористичною організацією «Паралельна держава» та РПК. Прес-секретар додав, що Сполученим Штатам необхідно навчитися поважати турецьку судову систему. Перш за все, це стосується справи американського пастора, якого, за словами Калина, було заарештовано з метою захисту національних інтересів.

На думку Калина, не менш суперечливим є рішення Конгресу щодо припинення постачання винищувачів F-35 Туреччині. Прес-секретар нагадав, що турецька сторона виконала умови контракту і перерахувала кошти для отримання винищувачів. Якщо США заблокують поставки, Туреччина змушена буде використати юридичні заходи проти американського партнера.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*