Експерти: перепис населення в Україні вдарить по бюджету

В Україні наступного року планується проведення перепису громадян. В останній раз вона проводилася ще в 2001 році. Однак експерти стверджують, що проведення такої процедури, як перепис, для держави буде дуже витратною.

Академік-демограф Елла Лібанова підкреслює, що для того, щоб здійснити задуману процедуру, наступного року необхідно буде виділити більш ніж три мільярди гривень. При цьому, ця сума розрахована на те, що перепис буде проводитися в онлайн-режимі.

Перепис буде проводитися за допомогою електронних засобів. Для цього буде створено спеціальний онлайн-реєстратор, в який громадянин сам буде вносити всі необхідні дані про себе.

Лібанова додала, що в цей раз перепис не буде включати в себе можливість проведення процедури по телефону. У той же час, ті особи, які не хочуть користуватися електронними носіями, зможуть заповнити паперовий підписний лист. Вона підкреслила, що за попередніми розрахунками Державної служби статистики, з урахуванням коригувань експерта, на цей перепис державі як мінімум доведеться виділити понад три мільярди гривень. При цьому це є найдешевший варіант проведення процедури.

Одночасно з цим, експерти аналізують і попередні переписи. До прикладу, в 1993 році в державі налічували 52 мільйони громадян, але низка факторів, в тому числі еміграція, криза, низька народжуваність, скоротили цей показник до 45 мільйонів. Таким чином, з кожним новим поколінням народжуваність в країні падає, а кількість сімей, в яких більше однієї дитини, різко скорочується.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*