Конкурс з порту «Чорноморськ» експерти визнали незаконним

фото: cdn1.komiz.io

Представник Transparency International Україна Максим Костецький прокоментував конкурс з оренди потужностей порту «Чорноморськ», зазначивши, що в конкурсі не може брати участь лише один заявник. Такі дії суперечать чинному закону «Про публічні закупівлі». Костецький наполягає, що в Україні створені всі умови для того, щоб конкурси проводилися відкрито і у відповідності з правовими нормами.

Він підкреслив, що в державі існує закон «Про публічні закупівлі», а також система «Прозорро», яка передбачає проведення публічних конкурсів тільки в тому випадку, якщо на участь у ньому подано кілька заявок.

Якщо на тендер подана лише одна заявка, то ні про які поліпшення пропозиції не може йти мови, заявив експерт. Єдиний учасник тендеру просто стає монополістом і встановлює ту цінову категорію, яку вважатиме потрібною. Саме тому держава має бути зацікавлена в тому, щоб у тендері було якомога більше заявок на участь, додав Костецький.

На участь у тендері з оренди ключових потужностей порту «Чорноморськ» подала заявку всього лише одна китайська фірма Hutchison Ports. При цьому, вже не один рік ситуація залишається незмінною, на участь у конкурсі раніше подана лише одна заявка. Така ситуація насторожує як експертів, так і профспілку порту. Профспілка, в свою чергу, нещодавно заявила, що існує небезпека того, що тендер все-таки проведуть у сезон відпусток. Таке рішення може бути прийнято на підставі того, що саме в цей час громадськість найменше проявляє інтерес до діяльності держслужбовців.

У той же час, Костецький зазначає, що в Україні неодноразово реалізовувалися такі проекти саме в такі періоди, з метою знизити рівень суспільного невдоволення. Він підкреслив, що в державі в останній місяць літа оголосили конкурс щодо Антикорупційного суду. Саме в цей період, громадськість сфокусована на відпочинку, а не на тому, що відбувається в країні. Користуючись цією ситуацією, влада намагається якомога швидше реалізувати ті рішення, які, найімовірніше, можуть викликати хвилю громадського обурення. Саме тому, не потрібно зараз приймати поспішні рішення за проектом «Чорноморськ». Костецький додав, що хороші і якісні проекти, зазвичай, реалізують відкрито. Виходячи з цього, він упевнений, що тендер потрібно проводити восени, а не влітку.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*