Українські експерти розповіли про ціни на овочі в майбутньому сезоні

фото: tharunka.arc.unsw.edu.au

Експерти спрогнозували, що нинішній овочевий урожай може стати рекордним в Україні за останні кілька років. Рясні дощі, які були зафіксовані в липні, прискорили дозрівання овочів. Протилежна ситуація склалася з врожаєм пшениці, який скоротився на 10-25% в порівнянні з минулим роком.
Як тільки перша партія овочів з’явиться в продажу, ціна на них зменшиться вполовину. Перш за все, це торкнеться так званого борщового набору, куди входять морква, картопля, буряк та капуста. Експерти попередили, що така ціна навряд чи збережеться до кінця року. У зв’язку з тим, що у власників дрібних домашніх господарств відсутні сховища, вони спробують продати свою продукцію як можна швидше. Восени ринок монополізують великі підприємства, які встановлять свою ціну. На думку експертів, з цього моменту вартість овочів може зрости на 15%.
На вартість продукції також може вплинути те, скільки аграрії змушені витрачати на засоби для боротьби зі шкідниками. Крім того, Україна планує збільшити експорт овочів в Європу, від чого збільшться внутрішні ціни.
Різка зміна погодних умов вплинула на врожай пшениці. Із зібраних 22 млн. тон зерна, тільки половина відноситься до першого сорту, а інша частина піде на корм. Аграрії переконані, що ситуація далека від критичної, і Україна зможе забезпечити населення хлібом.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*