Голову Українського товариства в Польщі можуть позбавити волі за «антипольське» висловлювання

фото: naszwybir.pl

Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав до місцевої прокуратури скаргу на голову Українського товариства в Польщі Григорія Купріяновича, оскільки побачив в його висловлюванні «антипольський підтекст». Чарнека обурило те, що Купріянович провів паралель між подіями в Сагрині 1944 року і подіями на Волині 1943 року. У першому випадку мова йде про дії польського збройного підпілля, від яких постраждали українці.
У польських ЗМІ з’явилася інформація, що проти Купріяновича порушили кримінальну справу за фактом публічного приниження польського народу. У разі якщо вину голови Українського товариства в Польщі буде доведено, на нього очікує тюремне ув’язнення терміном на 3 роки.
Представник МЗС України зустрівся з послом Польщі в Україні, та закликав закрити кримінальне провадження проти Купріяновича, оскільки ситуація, що склалася, негативно впливає на польсько-українські відносини.
Григорій Купріянович в інтерв’ю «BBC News Україна» розповів про те, що не знайомий з матеріалами справи. Крім того, про те, що його звинувачують у приниженні польського народу, він дізнався зі ЗМІ. Сам Купріянович заявив, що озвучування історичних фактів не повинно сприйматися як злочин.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*