У МОМ розповіли про проблеми переселенців в Україні

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні внутрішньо переміщені особи повертаються в зону бойових дій, оскільки їм не вистачає коштів для життя на новому місці. Переселенці змушені працювати навіть в тому випадку, якщо їм пропонують зарплату в кілька разів менше тієї, що одержують інші жителі України, оскільки для них це єдина можливість оплатити оренду квартири.

У більшості випадків переселенці відмовляються розповідати про умови життя, тому що сумніваються в можливості зміни ситуації. Деяким все ж вдалося адаптуватися до нових умов і мати стабільний дохід. Інші змушені шукати підробіток або жити на дитячу допомогу, оскільки не можуть знайти роботу. У МОМ повідомили про те, що тільки 42% переселенців – працевлаштовані. Велику частину заробітку люди змушені витрачати на оплату кредиту або оренди житла. За даними МОМ близько 78% тих, хто вирішив повернутися в зону бойових дій, мотивують своє рішення тим, що їм не вистачає коштів для оплати квартири.

В уряді України заявляють про те, що проблему з переселенцями намагаються вирішити, але поки немає достатнього фінансування. З бюджету виділено лише 100 млн. гривень, хоча в запиті було вказано 1 млрд. гривень.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*