У Туреччині було обстріляне посольство Сполучених Штатів

За даними інформагентства Reuters, в Анкарі рано вранці 20 серпня невідомі піддали обстрілу будівлю посольства Сполучених Штатів.

Правоохоронці повідомляють, що подія сталася близько п’ятої ранку. В результаті обстрілу постраждалих немає. Посольство було закрито на цей тиждень, оскільки в країні проходить головне свято для всього мусульманського населення Курбан-байрам.

На даний момент невідомих, які обстріляли американське посольство не знайшли, проте пошуки тривають. Відомо, що після обстрілу, зловмисники покинули місце злочину на білому автомобілі. При цьому, в посольство вистрілили від чотирьох до п’яти разів, одна з куль розбила вікно в приміщенні, де перебував представник охоронної служби.

Інцидент відбувся на тлі загострення відносин між двома країнами. Нагадаємо, що вони погіршилися ще на початку місяця. Причиною послужили санкції з боку Сполучених Штатів, які були спрямовані проти двох міністрів Туреччини. Такі заходи були вжиті у відповідь на відмову турецької влади звільнити громадянина США, пастора Ендрю Брансона. Він був затриманий, оскільки є підозрюваним у шпигунстві і зв’язках з опозиційним ісламським проповідником Гюленом. Крім цього, він є одним з фігурантів у справі про путч у Туреччині в 2016 році.

Зазначимо, що також американський лідер Трамп ще 10 серпня заявив про те, що мита на імпортовані з Туреччини сталь і алюміній збільшиться. Після такого рішення курс турецької нацвалюти стрімко впав на 18% і встановив новий мінімум, вперше з 2001 року. Після цього в Анкарі прийняли відповідні заходи і збільшили миту на низку імпортних товарів з США.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*