В Україні випустили єдиний у світі автобус-позашляховик

Українська автокомпаній Pulsar Expo випустила автобус-позашляховик Torsus Praetorian. На даний момент такий екземпляр є єдиним у світі. Автобус відрізняється не тільки оригінальним дизайном, але й тим, що до цього часу в ЄС не було такої категорії, як «автобус-позашляховик». Саме тому для того, щоб видати цьому транспорту сертифікат європейським спеціалізованим органам довелося звернутися із запитом до ЄК для того, щоб ввести нову категорію сертифікації.

На даний момент в Україні вирішується питання про те, щоб запустити обмежену серію виробництва нового транспортного засобу. Повідомляється, що зараз створено вісім таких автобусів, а ще сімнадцять – на стадії виробництва. Крім цього, виробник вирішує питання з представниками автокомпаній зі Сполучених Штатів, Туреччини та України про початок масштабного виробництва. Попит на продукцію, що випускається вже надійшов з таких країн, як Сполучені Штати, Канада, Грузія, Австралія, Бангладеш і Нова Зеландія.

Зазначимо, що фірма Pulsar Expo здійснює експорт спецавтомобілів в рамках міжнародної технічної допомоги.

Основними закупниками фірми є урядові структури Сполучених Штатів, Міноборони США, а також деякі структури ООН.

Засновник компанії Вахтанг Джукашвили розповів, що рішення про створення нового транспортного засобу було прийнято на основі клієнтських запитів. Експорт планують здійснювати в ті країни, в яких дуже слабка інфраструктура. Вахтанг підкреслив, що часто у них замовляють по п’ять позашляховиків, але в компанії усвідомлюють, що це пов’язано з тим, що немає іншої технічної альтернативи, а використовувати по п’ять позашляховиків – невигідно, а також непрактично.

У компанії підкреслили, що в тому, щоб придбати автобуси-позашляховики зацікавлені такі держави, як Канада і Австралія, оскільки там існує проблема з транспортуванням людей на кар’єри.

У Pulsar Expo додали, що вони не збираються зупинятися на досягнутому, та хочуть запустити виробництво скайбасов і кемперів.

Ще один засновник компанії Юлія Хомич зазначила, що головна відмінність нового автобуса в тому, що він не був переобладнаний з вантажівки, а від самого початку виготовлявся, як автобус-позашляховик. Також вона зазначила, що він складається з композитних матеріалів, які набагато легше металевих, і їм не страшна іржа. При цьому, транспортний засіб створювався з нуля.

На даний момент у Pulsar Expo немає контрактів для експорту нового транспортного засобу, проте є велика кількість запитів. Приміром, одна з нафтових компаній зацікавлена в придбанні сімдесят одиниць техніки. У Бангладеш мають намір замовити сто п’ять таких автобусів. Зараз автобуси отримують сертифікацію в Євросоюзі, проте вже через кілька місяців автобуси будуть доступні до продажу.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*