Республіка Сербська планує переглянути версію подій в Сребрениці

В уряді Республіки Сербської повідомили, що звіт про події, які відбулися в місті Сребрениці під час Боснійської війни 1992-1995 років, визнаний недійсним. Комісія, що склала цей звіт у 2004 році, вказала наявність геноциду. В Республіці Сербській планують створити спеціальну комісію, яка перегляне версію подій, що сталися в Сребрениці в 1995 році.

Створення незалежної комісії, яка об’єктивно розгляне всі деталі подій в Боснії і Герцеговині за період з 1992 по 1995 рік, включаючи Сребреницю, покликане стати ще одним кроком на шляху до примирення населення Боснії. Комісія спробує ознайомитися з максимально можливою кількістю даних, для того, аби чесно проаналізувати те, через які страждання пройшли жителі Сребрениці.

Раніше з ініціативою створення незалежної комісії виступив президент Республіки Сербської Мілорад Додік. Він заявив, що необхідно переглянути поточну версію подій в Сребрениці та відновити історичну правду.

Нагадаємо, що низка високопоставлених діячів Югославії та Республіки Сербської звинувачувалися в знищенні декількох тисяч мусульман під час облоги Сребрениці в 1995 році.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*