Центри зайнятості скорочують кількість субсидій для безробітних

Жителі України, які залишилися без роботи і перебувають на обліку в центрах зайнятості стали скаржитися, що в структурі роблять все, щоб відкликати у них офіційний статус безробітного. Мешканка столиці Наталія Павленко розповіла, що після того, як вона залишилася без роботи, вона стала на облік у міський центр зайнятості. До цього вона працювала бухгалтером, але не офіційно Її віднесли до категорії працівників, які втратили кваліфікацію через тривалу відсутність практики. Павленко неодноразово намагалася домогтися того, щоб її відправили на курси підвищення кваліфікації, але все безрезультатно. Замість цього, їй запропонували роботу не за фахом на іншому кінці міста. Пропрацювавши там місяць, пані Наталії довелося відмовитися, оскільки витрати на транспорт прирівнювалися до її місячної зарплатні. Потім їй запропонували працювати двірником, а після того, як вона відмовилася – зняли з обліку і припинили виплати. Тепер вона не може розраховувати навіть на субсидії на ЖКГ. Причому, такі випадки трапляються повсюдно. Ще одна мешканка, Ганна ,повідомила, що вона впевнена, що їй спеціально надають невідповідну роботу, з метою зняти мешканку з обліку по безробіттю.

Один з експертів по підбору персоналу Тетяна Пашкіна інформує, що у всіх центрах зайнятості з’явилося розпорядження скоротити чисельність безробітних, які перебувають на обліку. Такі дії спрямовані на те, щоб бюджет держави виділяв меншу кількість коштів на субсидування. У той же час, представники центрів зайнятості не дають коментарів з цього питання. При цьому, експерт з соціальних питань Юрій Гаврилечко запевняє, що така схема є найпоширенішою. Він пояснив, що згідно з цією схемою, людям пропонують роботу, спочатку знаючи, що вона їм не підійде, щоб вони відмовилися. Якщо ж один чоловік двічі відмовляється від роботи, його знімають з обліку і перестають виплачувати субсидії.

Одночасно з цим, у Міністерстві соціальної політики підкреслюють, що такі заходи покликані стимулювати громадян країни офіційно влаштовуватися на роботу. Крім цього, такі заходи повинні усунути соціальну несправедливість, коли жителі з досить великим доходом, що працюють неофіційно, отримує ще й субсидії.

Експерт в галузі економіки Олександр Охріменко вважає, що, вводячи такі схеми, влада країни просто хоче залатати «дірки» в бюджеті. При цьому, такі методи одночасно і покращують статистику держави щодо безробіття, і скорочують витрати на виплати субсидій. Він зазначив, що кожен місяць держава має виділити на субсидії з безробіття близько 420 мільйонів гривень.

У той же час, експерт Тетяна Пашкіна повідомляє, що і жителі країни йдуть на хитрощі, щоб отримувати субсидії. За її словами, бувають випадки, коли роботодавці скаржаться на працівників, яких надав центр зайнятості. Вони розповідають, що співробітники просять скоротити їм зарплату, але виплачувати її неофіційно, щоб вони могли претендувати на субсидії.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*