Зі США депортували нациста українського походження

Відповідно до рішення президента США Дональда Трампа з країни депортували нацистського злочинця Якова Палія, який отримав американське громадянство ще в 1957 році. За словами лідера Сполучених Штатів, депортація Палія в Німеччину повинна продемонструвати всьому світу, що американці не мають наміру жити поруч з тими, хто сприяв злочинам нацистів Третього Рейху.

Попри те, що рішення суду з приводу депортації Палія було винесено в 2004 році, попереднім президентам так і не вдалося вислати нацистського злочинця з країни. Яків Палій брав участь у винищуванні євреїв в Польщі. Під час Другої світової війни він був охоронцем концтабору СС «Травники», який розташовувався на окупованій території Польщі. Нацисти знищили близько 6 тис. чоловік, що знаходилися в даному таборі.

Палій – уродженець української сім’ї з Польщі – іммігрував в США в 1949 році, а в 1957 році отримав американське громадянство. З цього моменту він проживав в країні, приховуючи свою причетність до злочинів нацистів. У 2001 році стало відомо про те, що Палій працював в концтаборі, у зв’язку з чим, громадянство у нього відібрали. Оскільки всі держави відмовилися приймати його на свою територію, Палій прожив в США ще 15 років.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*