Чому Сенцова не відпустять з-під варти?

Питання українського режисера, Олега Сенцова, який вже сто перший день голодує у знак протесту в російській колонії, попри гласність та акції з вимогами звільнення по всьому світу, не може бути вирішене через відсутність юридичного механізму звільнення громадян із подвійним українсько-російським громадянством. Про це наголосила уповноважений представник Росії з прав людини, Тетяна Москалькова .

Не дивлячись на пропозицію з боку представників української влади обміняти Олега Сенцова на російських в’язнів, через те, що режисер має подвійне громадянство – України та РФ, – такий обмін є неможливим. Така сама участь очікує і на інших українських політв’язнів, які набули російського громадянства. При цьому, перебуваючи за ґратами, вони не можуть відмовитися від російського громадянства, бо це забороняє закон. Тому єдиним можливим способом звільнення Сенцова з-під варти залишається лише його особисте клопотання про звільнення до президента РФ, яке він ніколи не надасть.

На таку заяву від Москалькової голосно відреагувала нардеп Ірина Геращенко, назвавши це лицемірством та затягуванням часу, що може коштувати українському бранцю життя.

Так чи інакше, перспектива звільнення Олега та інших українців із російських в’язниць щодня виглядає все більш примарною.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*