Українські лікарі відмовляють пацієнтам у візиті додому

В Україні користувачі соцмереж активно обговорюють той факт, що сімейні лікарі відмовляють своїм пацієнтам у візиті додому. При цьому медиків не цікавить стан хворого або те, що допомога може знадобитися дитині. Журналісти провели власне розслідування і з’ясували, чому українці можуть залишитися без допомоги лікаря.

Житель Києва Антон Кравченко розповів журналістам про те, як на власному досвіді зіткнувся з відмовою лікаря надавати медичну допомогу. У його сина почався жар, і Антон подзвонив в районну поліклініку. Його перенаправили до сімейного лікаря, яка теж відмовилася приїхати на допомогу дитині. Її навіть не переконав той факт, що у дитини піднялася температура до 38,5 градусів. Людям, які дзвонять в довідкову поліклініки, говорять про те, що через реєстратуру більше не можна викликати лікаря. Відповідно, якщо хворий потребує медичної допомоги, перебуваючи вдома, необхідно домовлятися з сімейним лікарем.

У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, що медики не мають права відмовлятися приїжджати до хворого додому. У зв’язку з тим, що медична реформа знаходиться в перехідній стадії, на даний момент діє чинне законодавство. Медик повинен приїжджати додому навіть в тому випадку, якщо пацієнт не уклав договір з сімейним лікарем.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*