Економіст побачив причину трудової міграції у відсутності реформ

Український економіст Олег Устенко в ефірі «24 каналу» повідомив, що витік робочої сили з країни відбувається в першу чергу через те, що в державі відсутні реформи, а також через критичне становище української економіки. Насамперед, мова йде про відсутність інвестицій.

Економіст акцентує увагу на тому, що інвесторів зупиняє не військовий конфлікт в країні та не високий рівень корупції, хоча і це серйозна проблема для інвесторів. Відсутність інвестицій обумовлюється в першу чергу тим, що в країні ніяк не захищають права власності, в державі відсутня судова реформа. Інвестори просто бояться здійснювати вклади в економіку України.

При цьому, Устенко підкреслює, що не потрібно хвалитися кількістю коштів, надісланих трудовими мігрантами. Даний факт, на думку експерта, лише підтверджує важке економічне становище в країні.

Експерт впевнений, що саме це є ключовим елементом, який підштовхує українських громадян виїжджати на заробітки в іншу країну. При цьому така тенденція буде розвиватися до тих пір, поки не буде вирішена основна проблема, яка змушує людей їхати. Сама ж проблема – це економіка держави. Він додав, що поки в країні не проведуть економічні реформи, сподіватися на повернення трудових мігрантів безглуздо.

Устенко заявив, що зараз Україна є найбіднішою державою Європи, але при цьому влада країни все ще вважає державу сильною і авторитетною. Але це не так. Економіст підкреслив, що такі країни, як Монголія, В’єтнам, Камбоджа, Лаос завжди знаходилися за межею бідності, однак зараз вони демонструють економічне зростання.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*