Україна планує за три роки зменшити зовнішній борг

Кабмін України прийняв стратегію, яка має забезпечити зниження державного боргу. Згідно з розрахунками експертної комісії, до кінця 2020 року зовнішній борг зменшиться до 49% ВВП. Стратегія націлена на оптимізацію структури боргу за рахунок створення рівномірного графіка і залучення інвестицій.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що стратегія розрахована на три роки. Передбачається, що до кінця поточного року розмір зовнішнього боргу знизиться до 60%. У 2019 цей показник складе 52%, а в 2020 році сума держборгу знизиться до 49% ВВП. Гройсман підкреслив, що Україна змушена звертатися за зовнішньою допомогою для того, аби забезпечити розвиток економіки. Однак показник боргу зріс до катастрофічних розмірів (близько 76 млрд доларів) і контролювати його стає все важче. Трирічна стратегія, на думку Гройсмана, дозволить Україні вибратися з «боргової ями».

В рамках стратегії Україна планує створити графік погашення боргу, який передбачає продовження термінів виплат. Крім того, Кабмін має на меті збільшити частку держборгу в гривні. Одним з головних компонентів, який дозволить реалізувати стратегію, є залучення інвестицій.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*