Верховний суд постановив заборонити переселенцям голосувати на місцевих виборах

Верховний Суд України виніс вирок по справі щодо поновлення виборчих прав ВПЛ. Згідно нього, можливість брати участь у виборах закріплюється лише за тими громадянами, у яких присутня постійна реєстрація в державі. У той же час, участь у виборах місцевої влади можуть прийняти тільки ті громадяни, які проживають у певному населеному пункті і мають там постійну реєстрацію.

Таке ж рішення було прийнято вищим судовим органом України за позовом громадянки про поновлення виборчих прав. У позові йшлося про те, щоб визнати незаконним відхилення відповідачем заяви громадянки про поновлення її права голосу. Зазначимо, що позивач звернулася до суду з проханням включити її в списки для того, щоб вона могла проголосувати на виборах місцевої влади, однак їй у цьому було відмовлено. Причиною відхилення заяви послужив той факт, що переселенка не надала необхідну документацію, яка б підтверджувала її постійне місце проживання в даному регіоні. Такий висновок виніс апеляційний суд, після того як у заяві було відмовлено судом нижчої інстанції.

Верховний суд України визнав постанову апеляційного суду вірною, апелюючи тим, що голосувати на місцевих виборах згідно зі статтею 70 Конституції України, можуть тільки ті громадяни, які проживають в даному регіоні за місцем відповідної виборчої дільниці. При цьому в статті сказано, що місце проживання має бути постійним, а не тимчасовим.

У той же час, внутрішньо переміщені особи заявили про небажання голосувати на виборах голови держави, які відбудуться навесні наступного року. Таким чином, майже третя частина українських переселенців відмовляється від голосування на виборах глави. Ці відомості містяться у звіті ООН з міграції. Близько 40% всіх переселенців все ж планують піти на голосування, а ще чверть поки не можуть прийняти рішення.

В ООН вважають, що бойкотування виборів з боку ВПЛ відбувається по причині того, що переселенці впевнені в тому, що у них немає права брати участь у голосуванні.

Раніше в міжнародній організації з міграції заявили, що згідно з даними ООН, чисельність українських переселенців сягає півтора мільйона громадян. У той же час, велика частина з них не забезпечена постійною роботою та стабільним заробітком.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*