У Конституційний суд України буде подано заяву про зміну терміну виборів Президента України

З такою заявою виступив Леонід Ємець (нардеп від Яценюка, тобто “Народний фронт”).

Термін виборів глави України визначений Конституцією і Законом «Про вибори». Але різночитання цих юридичних документів накладаються один на одного, і вносять сум’яття в саме здійснення вибору наших громадян, адже чергове обрання глави України має пройти в останню неділю березня п’ятого року повноважень діючого Президента, тобто 31 березня.

А ст. 15 Закону україни “Про вибори Президента України” повідомляє, що чергове обрання першої особи нашої країни проводять у зв’язку із закінченням, за Конституцією, його повноважень.

Тобто, для проведення «кастингу» Президентів наприкінці березня законодавчо немає ніяких причин!

Справа в тому, що влада Петра Порошенка 31 березня не закінчується. Він був обраний гарантом на позачергових виборах 25 травня 2014 року. І, відповідно ст. 104 нашої Конституції, початком його повноважень як Президента є присяга на інавгурації у ВРУ, яку Порошенко зачитав 7 червня 2014 року. Тобто його повноваження, як Гаранта Конституції України закінчаться 7 червня 2019 року.

Це означає, що зараз немає ніяких юридичних підстав для проведення виборів 31 березня. І за логікою і вимогу Закону вони повинні пройти тільки після 7 червня.

Такий казус дає обставина для широких жонглювань Законом, і ситуацією в країні в цілому. А наші, доморощені політики дуже люблять подібні правові колізії використовувати у своїй політичній боротьбі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*