В Україні скасувано формулу «Роттердам +»

Відповідно до постанови НКРЕКП, комісії, яка займається питаннями енергетики та комунальних послуг, в Україні більше не діє формула «Роттердам +». Експерти аргументували це тим, що Україна переходить на новий ринок електроенергії, де колишні нормативні документи втрачають свою актуальність.

Так званий «Роттердам +» – це постанова про формування прогнозної оптової ціни на електроенергію, яка була прийнята в 2017 році. За словами представників НКРЕКП, дана формула була актуальна, коли реформування енергетичної галузі знаходилося на початковому етапі. Впровадження нового ринку електроенергії потребує оновлення нормативної бази. Таким чином, крім «Роттердам +» було скасовано ще 23 постанови.

Реформування енергетичної галузі передбачає створення конкурентної моделі ринку за європейським зразком. За словами експертів, новий ринок електроенергії буде складатися мінімум з 5 сегментів, що дозволить українським компаніям розділитися за кількома напрямками. Завдяки цьому, буде створено конкурентне середовище і як наслідок – підвищено продуктивність та ефективність.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*