Експерт розповів, чому Україна опинилася в «борговій ямі»

Анатолій Максюта, який в 2005 році займав посаду першого заступника Міністра фінансів України, заявив, що українському уряду необхідно проводити більш ефективну політику в сфері фінансів, інакше зовнішній борг продовжить зростати. Замість того, аби створити джерело, яке би покривало дефіцит бюджету, Україна продовжує збільшуватися витрати.

За словами Максюти, Україна не контролює різницю між витратами та доходами, навіть незважаючи на економічно нестабільну ситуацію в країні. Держава змушена брати гроші в борг, у зв’язку з чим виникає дефіцит бюджету. Він провокує зростання боргу, який нічим покривати. На думку експерта, необхідно як мінімум зміцнити фінансовий ринок, оскільки звідти можуть надходити гроші для покриття різниці між доходами та витратами.

Максюта зазначив, що одним зі способів погашення зовнішнього боргу є приватизація. Ця процедура передбачає продаж державних активів. На думку Максюти, гроші від продажу необхідно перенаправляти до спеціального фонду, який у майбутньому можна використовувати як джерело погашення зовнішнього боргу.
Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*