Залежність від Росії в День Незалежності

Сьогодні, 24 серпня, Україна святкує 27-річницю своєї Незалежності. Так, на головній площі Києва відбувся урочистий військовий парад. Участь у ньому взяли 4,5 тисячі військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії, Держприкордонслужби, СБУ та інших формувань, а також 18 військових підрозділів з інших країн.

«Воістину великою годиною, для нас українців, стали останні 4,5 роки», – саме з цих слів розпочав свою програмну промову Президент України Петро Порошенко. І з цим твердженням важко не погодитися. Втім, більшу частину своєї промови Президент присвятив сусідній державі, що стало вже традиційним в його публічних виступах. Отже про Росію Петро Олексійович говорив більше, ніж про власну країну. Парадоксально, але з’ясовується, що криза в країні – через Росію, та найсильніша армія у Європі – теж завдяки Росії. З чого можна зробити висновок, що саме РФ, а не українське суспільство є головною рушійною силою Української держави, а сам президент попри свої заяви, має вже якусь хворобливу залежність від Росії.

Проте, як зазначив Порошенко: «Ми розриваємо усі пута, що зв’язують нас з Російською імперією та СРСР. Зробити Незалежність незворотною, Україну – великою та сильною, без всякої перспективи повернення в зону російського впливу – головне завдання нашого покоління. Це – завдання суспільства та обраної ним влади».

Ті, хто уважно слухав Президента, звичайно, помітили, що говорячи про Незалежність та українську армію, яку Порошенко чомусь вважає головним досягненням незалежності, Президент насправді видав свою ідею-фікс: головне у зовнішній та внутрішній політиці для нього — не боротьба за незалежність, а війна із Росією, економічна у тому числі.

Відзначати День Незалежності військовим парадом — ідея не нова, але дивно, що маршем по Києву пройшли представники іноземних військ. Саме у цей, дивовижний у багатьох відношеннях День Незалежності, Хрещатиком, а потім і головною площею України — майданом Незалежності — пройшли представники іноземних військ із Сполучених Штатів, Великобританії, Канади, Румунії, Грузії, Польщі, Молдови, Литви, Естонії і Латвії.

Але ж військовий парад – це огляд Збройних сил України, а не іноземних легіонів. Тим більш, що Україна не є членом НАТО, і за Конституцією ми маємо позаблоковий статус, а система колективної безпеки досі не оформлена. Подібні ідеї можуть вносити сум’яття у суспільство.

Однак Порошенко заявив, що 4 вересня внесе до Верховної Ради закон про зміни до Конституції щодо курсу на вступ в ЄС і НАТО.

Тож, зі святом, любі друзі! Слава Україні!

Автор: Сергій Дерев’янко

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*