Радник Трампа заявив, що США підтримають домовленості між Сербією та Косово

Радник американського голови Трампа з питань нацбезпеки Джон Болтон повідомив, що США не стануть перешкоджати позитивним домовленостям для врегулювання ситуації на Балканах.

У п’ятницю в процесі прес-конференції, яка відбулася у столиці України, він підкреслив, що в даному регіоні, починаючи з часів розпаду Югославії, з’явилося безліч ризиків, а також існує певний рівень напруги, проте останнім часом там зафіксований певний прогрес. Він зазначив, що домовленості, досягнуті між Грецією та Північною Македонією, є важливим кроком у вирішенні даного питання. Він зазначив, що країни все ж таки досягли домовленостей, які повинні встановити стабільне становище у цьому регіоні. Крім цього, радник додав, що подібні угоди позитивно впливають на приплив інвестування, що в свою чергу не може не позначитися на економічному зростанні регіону.

Однак Болтон додав, що на даний момент конфлікт між Косово і Сербією залишається не врегульованим. Він зазначив, що багато країн намагалися допомогти, виступаючи посередниками у переговорному процесі, проте досі так нікому і не вдалося вирішити дану проблему. У той же час, зараз з’явилися ознаки того, що обидві сторони готові сісти за стіл переговорів.

Болтон запевняє, що якщо обидві сторони можуть досягти домовленостей самі, то Сполучені Штати не мають наміру втручатися в цей процес. Він підкреслив, що країни Європи ймовірно дотримуються подібної позиції. Радник запевнив, що, якщо Косово і Сербія зможуть досягти угоди, яка буде прийнятною для обох сторін, то Сполучені Штати нададуть їм у цьому підтримку.

Автор: Серафима Захаренко

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*