Гройсман повідомив, що уряду доведеться збільшити газові тарифи

В ході робочої поїздки у Волинську область голова українського уряду Гройсман заявив, що зараз у Кабміні шукають найбільш прийнятні шляхи вирішення для виконання умов Міжнародного валютного фонду щодо підвищення цінової політики на газ для українських жителів.

Український прем’єр акцентував увагу на тому, що зміна цінової політики на газ зараз є ключовою умовою для отримання чергового грошового переказу від МВФ. Гройсман підкреслив, що він вже пояснив міністрам чому необхідно прийняти рішення про зміну цінової політики на газ, і наскільки важливо державі отримати ще один переказ від фонду. Якщо ж Україна позбавиться чергового грошового надходження від Міжнародного валютного фонду, то її, швидше за все, очікує дефолт.

Прем’єр додав, що він повністю розуміє обурення українців щодо зміни тарифів, він і сам виступає категорично проти таких дій, проте, державі доведеться піти на це, тому що з двох рішень підвищення цін обернеться для українців меншою шкодою, ніж припинення траншів.

Зазначимо, що ще минулого місяця український уряд вирішив призупинити зростання цін на газ для українських громадян до осені. У той же час, представники України ведуть безперервний переговорний процес з МВФ. Проте у Фонді стверджують, що газові тарифи потрібно підняти до рівня імпортного паритету. На сьогоднішній день, цінова політика на газ для українських громадян лише на третю частину наблизилася до цін на імпортний паритет. Відомо, що українська сторона неодноразово пропонувала різні шляхи поступового збільшення тарифів на газ для населення, проте жоден з них МВФ не прийняв.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*